11 Mart 2010 Perşembe

Coşkun Büktel ile Hilmi Bulunmaz'ın sanatsal ifade olanaklarını imha etmek için düzenlenen LİNÇ KAMPANYASININ elebaşlarından Yaşam Kaya facebook'ta...

LİNÇÇİ YAŞAM KAYA : ELEŞTİRMEN -YAZAR


LİNÇÇİ Yaşam KAYA ; Adana’da dünyaya geldi. Psikoloji bölümü mezunu( değişik bölümlerde de eğitim almıştır) ve kişisel olarak Sanat Eleştirmenliği üzerine önemli isimlerden eğitim aldı. Londra’da yaşadı. İstanbul’a döndüğü zaman özel kurumlarda aile danışmanlığı ve kişisel danışmanlıklar görevlerinde bulundu. 1999 yılından bu yana tiyatro oyun eleştirileri yazmakta. “Edebiyatçılar Derneği” üyesi bir şair. 2000/02 Ankara "Değirmen Dergisi"nde şiirlerini yayınlattı. 2003'de Varlık Dergisi'nde şiirleri ile ilgili eleştiri yazıları yayınlandı. Halen şiir yazmakta ve çeşitli dergilerde yayınlatmaktadır. "96. Sokak" ve “Fakir Bir Duman” adlı oyununu yazdı ve yayınlattı. Türkiye'de bir çok Üniversite (üniversite) ve Tiyatro (tiyatro) grubu oyununu oynadı. Radikal, BirGün, Evrensel,Gündem, Sabah, Tiyatro Gazetesi, Tiyatral İstanbul, LİNÇÇİ Tiyatro Tiyatro Dergisi yazdığı oyun eleştirilerini yayınladı ve halen yayınlamaya devam etmekte. Londra'da (Londra Olay Gazetesi ve The Guardian) çeşitli basın kurumlarında (ingiliz -İngiliz- ve türk -Türk- oyunlarla ilgili) yazdığı tiyatro eleştirilerini yayınlattı. Sabah Gazetesi’nin tiyatro seçici kurul üyeliği yapmıştır. LİNÇÇİ Tiyatro... Tiyatro... Dergisi Ödülleri’nde jüriliğe devam etmektedir.Taraf Gazetesi’nde köşe yazarlığı ve LİNÇÇİ www.tiyatronline.com adlı internet tiyatro yayınına editörlük yapmaktadır.

Şimdi başarılı olduğu gibi ileridede isminden sıksa söz ettirecek ve bunun yanında yaptıklarıyla başarısının büyüyeceğine inandığım,kendine özgü üsluplaşmış yazılarıyla ufkumu genişlettiğim, takip etmekten zevk aldığım,bu alanda öğrenim gören kişilerin örnek alması gereken,zeki ,çalışkan, başarılı ve bi o kadarda yakışıklı olan parmakla gösterilecek kişilerden biridir. sizde bu düşüncede iseniz işte LİNÇÇİ Yaşam Kaya okuyucularının buluşma noktası...

(Kaynak: facebook)


***


Oyun'un notu: Yukarıdaki metni, facebook'dan alarak olduğu gibi yayınladık. Ancak, metinde bulunan LİNÇÇİ ada biz link verip, bu adı biz kırmızılaştırdık! facebook'tan alarak yayınladığımız yukarıdaki metinde bulunan bariz yanlışları kırmızıyla belirtip, doğrularını yeşille biz yazdık!

Ayrıca bakınız:

SADECE BİR KESİMİN DEĞİL, TÜM HALKIN HİZMETİNDE OLMASI GEREKEN KÜLTÜR BAKANLIĞI, TİYATRO DÜNYASINA BİR KENE GİBİ ZARAR VEREN DEMİRKANLI'YI DESTEKLİYOR

LİNÇ KÜLTÜRÜ BAKANI AKP'Lİ ERTUĞRUL GÜNAY'IN DESTEKLEDİĞİ LİNÇ KAMPANYASI ANA SPONSORU MUSTAFA ŞÜKRÜ DEMİRKANLI, YANLIŞININ ÜZERİNİ KARANLIKLA ÖRTÜYOR

LİNÇ KÜLTÜRÜ BAKANI ERTUĞRUL GÜNAY TARAFINDAN DESTEKLENEN LİNÇ KAMPANYASI ANA SPONSORU MUSTAFA Ş. DEMİRKANLI, LİNÇÇİ CEM DÜZOVA'NIN OYUNUNU TANITIYOR!

SİVRİ KAYALIKLARA ŞİMŞEK HIZIYLA ÇAKILMAK ÜZERE OLAN KANADI KIRIK "BEYAZ TÜRKLERİN TİYATROSU" UÇAĞINDA SERVİS GÖREVLİSİ DEMİRKANLI'NIN TİYATRO DERGİSİ

LİNÇ KAMPANYASI ana sponsoru Mustafa Şükrü Demirkanlı, LİNÇÇİ "Haluk Işık ve sevgili eşi Aslı Işık'ın Ada'sına hoş geldin" demeyi asla ihmâl etmiyor!


***

"Petersburg skandalı"

"İsmet'ler ölünce, İsmail'lere dönüşüyorlar(!)"

"Ertuğrul Günay'ın çömezi Lemi Bilgin ve Kadir Topbaş'ın çömezi Kazmacıbaşı'nın desteğiyle yaşatılan Demirkanlı, yazarların kimliklerini değiştiriyor!"

TANI BU DERGİYİ, TANI DA OKU!

Büktel "Ahmet Arif fiyaskosu"nu "GÖR"üyor!

"Türk tiyatrosu dimdik ayakta" durabilmek için Kültür Bakanlığı ve Efes Pilsen'e yaslanırken, Mustafa Demirkanlı'nın yayınlarında iyice rezil oluyor!

Şahika Tekand da LİNÇÇİLERİN sitesine düştü!


***


Bir tiyatro emekçisinin kuytuda kalmış yazısı!

Ali Yaylı adlı bir tiyatro emekçisi, "Burak Caney'e ödül vermiş Türkiye Tiyatrolar Birliği(!)" üyesi TİYATROKARE'nin patronu Nedim Saban'ı eleştiriyor

Mükerrer imza sahtekârlığı yaparken suçüstü yakalanan sözde "Temiz Tiyatro"cular "1.100 imza" yalanlarında hâlâ arsızca ısrar ediyorlar

LİNÇ CEPHESİ'NDE YENİ BİR ŞEY YOK / 1
LİNÇ CEPHESİ'NDE YENİ BİR ŞEY YOK / 2
LİNÇ CEPHESİ'NDE YENİ BİR ŞEY YOK / 3
LİNÇ CEPHESİ'NDE YENİ BİR ŞEY YOK / 4

TÜRKİYE'NİN EN ÜNLÜ TİYATRO PROFESÖRÜ ÖZDEMİR NUTKU'NUN "THEOPE'YE ATTIĞI İFTİRA"YI GİZLEMEK İÇİN KENDİNİ FEDA EDEN ÇÖP ADAM ÖMER KURHAN'IN ÇÖP KUTUSU

LİNÇÇİLERİ tanıtıyoruz / Duygu Dalyanoğlu

LİNÇÇİLERİ tanıtıyoruz / Eser Dilsöz

LİNÇÇİLERİ tanıtıyoruz / İlker Yasin Keskin

LİNÇ KAMPANYASI ana sponsorlarından Ertuğrul Timur, LİNÇ KAMPANYASI ana sponsorlarından Demirkanlı'yla arası açıldıkça "yalanla ilgili haber" yapıyor!

LİNÇÇİ Türkiye Tiyatrolar Birliği, Cumhuriyet İlkokulu'nu bitirip İmam Hatip Lisesi'nden mezun olan AKP'li Afyon Belediye Başkanı'na teşekkür etmiş!

AKP, adım adım amacına yaklaşıyor!


***


LİNÇÇİLER, 1100 kişilik liste oluşturabilmek için, olmayan adlar uydurmanın yanı sıra, mükerrer imzalar kullandırma alçaklığını bile göze alabildiler!
(Alçaklığa birinci örnek!)

Mustafa Demirkanlı, Ertuğrul Timur, Can Törtop, Yaşam Kaya gibi LİNÇÇİLER, Coşkun Büktel'le Hilmi Bulunmaz'ın ifade olanaklarını imha etmek istediler!
(Alçaklığa ikinci örnek!!)

tiyatrodergisi.com.tr, tiyatrom.com, tiyatrodunyasi.com, tiyatronline.com gibi LİNÇÇİ yayınlar, Büktel ile Bulunmaz'a karşı büyük kalleşlik yaptılar!
(Alçaklığa üçüncü örnek!!!)

"Demokratik hak, demokratik hak" diyerek tesbih duası yapan LİNÇÇİLER, Büktel'le Bulunmaz'ın sesini kesmek için mükerrer imza attırma yoluna gittiler!
(Alçaklığa dördüncü örnek!!!!)

Türkiye tiyatrosunu en kılcal damarlarına dek zehirleyen alçakların örgütlediği LİNÇ KAMPANYASI, yalanı örtmek için tıka basa mükerrer imzalarla dolu!
(Alçaklığa beşinci örnek!!!!!)

Bir LİNÇ darbesi girişimiyle Coşkun Büktel ile Hilmi Bulunmaz'ın sanatsal ifade olanaklarını imha etmek isteyenlerin mükerrer imza kullanma alçaklığı!
(Alçaklığa altıncı örnek!!!!!!)

Kullanılmış bir tuvalet kağıdı kadar bile değeri olmayan LİNÇ KAMPANYASI için yeterli imza bulamayınca şaşıran gafiller, mükerrer imza kullandırdılar!
(Alçaklığa yedinci örnek!!!!!!!)

Kirliliği bir erdem olarak kimliklerine ıslak imzalarla nakşeden LİNÇ KAMPANYASI güruhu, mükerrer imzalarla şişirdikleri gayya kuyusunda boğuluyorlar!
(Alçaklığa sekizinci örnek!!!!!!!!)

Duyguları mükerrer, düşünceleri mükerrer, sözleri mükerrer, sohbetleri mükerrer, tiyatroları mükerrer olan zavallılar, mükerrer imza attırma peşinde!
(Alçaklığa dokuzuncu örnek!!!!!!!!!)

Metin Göksel, Cüneyt Yalaz, İlker Yasin Keskin, Duygu Dalyanoğlu, Duygu Uzun, Uluç Esen, Burak Akyunak, Levent Soy, Ömer Faruk Kurhan, Necdet Hasgül..
(Alçaklığa onuncu örnek!!!!!!!!!!)


***


LİNÇ KAMPANYASI ana sponsorlarından Ertuğrul Timur'un (nam-ı diğer 3. Abdülhamid) yönettiği tiyatrom.com, kısacık bir haberde bile yanlışlık yapıyor!

LİNÇÇİ Ertuğrul Timur, öznesiz tümce kuruyor!

Yalan makinesi ve küfürbaz Mustafa Demirkanlı'nın sözde küfre karşı kampanyasına alet olanların imzaladıkları metni ve alet olanları teşhir ediyoruz!

Linç imzacıları listesi