13 Mart 2010 Cumartesi

facebook'ta "tiyatroculuk oynayanlar"a ithaf!

Facebook'ta kapıştılar, sokakta dalaştılar

2 genç kız, bir erkeği paylaşamayınca önce Facebook'ta kavga ettiler. Sonra sokakta birbirlerini bıçakladılar

13 Mart 2010
Turaç TOP- Bahri KARATAŞ/İZMİR, (DHA)

İZMİR'in Karşıyaka İlçesi'nde Açık Öğretim Lisesi öğrencisi, 19 yaşındaki İ.K., erkek arkadaşıyla çıktığını öne sürdüğü 18 yaşındaki Ö.A. adlı kızla ‘hesaplaşmak' için internetteki sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta randevulaştı. Kavga eden iki kızdan İ.K., Ö.A.'yı bacağından bıçakladıktan sonra kaçmak istedi. Ö.G.'nin yanındaki arkadaşı, 17 yaşındaki Ç.Y. bunun üzerine İ.K.'yı bacağından bıçakladı. Hastaneye kaldırılan iki kız, tedaviye alınırken, Ç.Y., gözaltına alındı.

Olay, bugün, saat 10.30 sıralarında, Bostanlı Semti Yalı Caddesi'ndeki Demokrasi Parkı'nda Meydana geldi. Çiğli İlçesi'nde oturan Ö.A., Açık Öğretim Lisesi öğrencisi İ.K. ile erkek arkadaşları A.K. konusunda sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta tartıştı. Kızlar, ‘kozlarını paylaşmak' amacıyla parkta buluşmaya karar verdi. İ.K. parka yalnız, Ö.A. ise Ç.Y. ile birlikte geldi. Tartışma bir anda bıçaklı kavgaya dönüştü. İ.K., yanında taşıdığı bıçakla Ö.G.'yi sol bacağından yaralayıp kaçmak istedi. Ö.A.'nın arkadaşı Ç.Y. ise, peşinden koşup yakaladığı İ.K.'yi yine sol bacağından bıçakla yaraladı. Kanlar içinde kalan kızların tartıştığını gören çevredekiler polis ve sağlık ekiplerine durumu bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralı İ.K. ve Ö.A.'yi, ambulansla Karşıyaka Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Ç.Y. ise, Çocuk Polisi tarafından gözaltına alındı. Tedavi altına alınan yaralı kızların, durumlarının iyi olduğu bildirildi. Gözaltındaki Ç.Y.'nin işlemlerinin ardından adliyeye sevkedileceği kaydedildi.

(Kaynak: Milliyet)


***


Ayrıca bakınız:

Bir iftiranın bataklık anatomisi!

facebook bataklığında açan güller!

Özge Denizci, facebook bataklığından rahatsız!

Büktel'in sunumuyla; Kazım Şimşek'ten bir yazı

facebook her yere sıçrıyor!...

facebook bataklığı hızla kokuşmaya başladı!

facebook'un her yerinde Burak Caney kaynıyor!

Türkiye tiyatrosunu kirleten 3. sayfa yazarı Burak Caney ve benzeri maymunsuların cirit attığı "facebook bataklığı", her geçen gün daha da pisleşiyor!

"facebook bataklığı" çalışıyor!

Hayatın gerçekleriyle yüzleşebilme cesareti gösteremeyenlerin uğrak yeri olan "facebook bataklığı", hemen hergün yoksun insanların ruhunu karartıyor!

Topluma sunabileceği içsel güzelliği bulunmayan kaçkınlar, dışsal güzellikleriyle facebook âlemine iltica edip, facebook bataklığını tahkim ediyorlar!

facebook, bataklık olmayı sürdürüyor hâlâ!

Özdemir Nutku, Tuncer Cücenoğlu, Yıldırım Fikret Urağ, Zafer Algöz gibi "güvenilir" insanlara yaslanan Burak Caney'in facebook bataklığını anımsatıyor

Ertuğrul Timur, Mustafa Demirkanlı, Tuncay Özinel, Kemal Kocatürk, Sabiha Topallar gibi tiyatro esnafını kullanmış Burak Caney'i akla getiren haber...