18 Haziran 2016 Cumartesi

Nedim Saban'ın Tiyatro Kare'si dramaturg Ömer Faruk Kurhan'ı besliyor.

Zülfü Livaneli "Leyla'nın Evi" Anadolu turnesinin ilk durağı İzmit’e konuk oluyor!

Zülfü Livaneli’den Leyla’nın Evi’ne özel Vals ve Hip hop!

Anadolu Turnesi kapsamında, Zülfü Livaneli imzalı ‘Leyla’nın Evi” müzikleri CD’si, seyircilere hediye edilecek!
.
Zülfü Livaneli’nin kaleminden tiyatroya uyarlanan, kitabı 60 baskı yapan “Leyla’nın Evi” Türkiye’yi gezmeye başlıyor. Anadolu turnesi kapsamında ilk durak 06-07 Mayıs tarihlerinde İzmit olacak. Özgün müziğin temsilcilerinden Zülfü Livaneli, “ Leyla’nın Evi” oyunu için tarzının dışına çıkarak Vals ve Hip hop müzikler besteledi. Anadolu ezgileri ve türkülerinden sonra hayranlarına Leyla’nın Evi oyunu için yaptığı bestelerle sürpriz yapan sanatçı, turnenin ilk durağı olan İzmit’e konuk oluyor.
.
Zülfü Livaneli’nin daha önce hiçbir yerde çalınmamış, oyun için özel olarak bestelediği Vals ve Hip hop müzikleri hayranları tarafından merakla bekleniyor. Livaneli, sevenlerine ‘Leyla’nın Evi’ için bestelediği ve imzaladığı oyun müziklerinin CD’sini 06 Mayıs-07 Mayıs 2010 tarihinde İzmit’teki Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ndeki sahnelenecek oyun sonrasında armağan edecek. “Leyla’nın Evi” müzik CD’si, Anadolu turnesi kapsamında gidilecek tüm şehirlerde, hatıra olarak seyircilere hediye edilecek.
.
Oyun; Evi elinden alınan Leyla'nın şahsında, Osmanlı’dan günümüze İstanbul’un dönüşümü, göçmenlik, mülkiyet hakları, kuşak ve kültür çatışmaları, birbirini hiç tanımayan üç ayrı karakterin yaşamlarının kesişmesi, insanın içine işleyen bir biçimde anlatıyor. Leyla’nın karakterinin naifliğini, kırılganlığını Vals’in derin ve içe çeken hazzıyla birlikte izleyicileri hem kaybolan değerlere hem de günümüzün özlemlerine doğru çekiyor. Oyunda kuşak çatışmaları; Hip Hop müziklerle kendini gösteriyor. Sahne dönüşümleri muhteşem sinemasal efektler ve filmler, düş sahneleri de unutulmayan barkovizyon imajları ile anlatılıyor.
.
Nedim Saban’ın yönettiği, Zeynep Avcı’nın oyunlaştırdığı “Leyla’nın Evi”nde; Celile Toyon, Ayça Varlıer, Onur Bayraktar, Nuri Gökaşan, Volkan Severcan, Melda Gür, Bülent Seyran, İbrahim İris, Ethel Mulinas, Meral Asiltürk, İsmail Karaer rol alıyor. ‘Leyla’nın Evi’ müzikli oyununun ilk durağı; 06-07 Mayıs 2010 tarihinde İzmit Süleyman Demirel Kültür Merkezi olacak. Ardından 13-14 Mayıs 2010 tarihlerinde Antalya Aspendos Salonu’nda, 20-21-22 Mayıs tarihinde Ankara Şinasi Sahnesi’nde, 24 Mayıs tarihinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Sarayı, 28-29 Mayıs tarihinde İzmir’de turnede olacak ve her şehre Zülfü Livaneli “Leyla’nın Evi Müzikleri CD”’si ile gidecek olan bu büyük prodüksiyon Eylül ayı itibariyle İstanbul seyircisiyle buluşacak.

Bilet Satış: 0212 243 44 85
www.tiyatrokare.com.tr

Bilgi için: PİARİST İLETİŞİM/ 0212 236 44 16
Feyhan Köksalan 0532 351 31 90
Dilek Dallıağ 0535 259 60 27

(Kaynak: http://ww11.tiyatrom.com)