8 Ocak 2017 Pazar

Nâlân'dan oyun olmayan oyun yazar olmayan yazarı Coşkun'a dersler!...Korktuğum aynen başıma geldi. Aynen mi? Hayır, mum ışığında kitap okumaya çalışacağımı en kötü ihtimal olarak hesaplamıştım. Ama bahçedeki kar kalınlığı diz boyuna ulaşmıştı ve gece soğuktan kitap okumaya yeltenemedim bile...Dün geceyi karanlıkta ve kar soğuğunda nasıl geçirdiğimi daha uygun bir zamanda yazacağımı sanıyorum. Elektrik, ben İzmit'e gelirken bugün de hâlâ gelmemişti. Bugünün özel tersliği ise, İzmit'e gelirken gözlüğümü evde unutmuş olmam. Bugünün Pazar olduğunu, dolayısıyla Belediye’nin vayfi hizmeti veren kaloriferli ortamının kapalı olduğunu unutmuş olmamı terslik bile saymıyorum. İzmit’te bulabildiğim en ucuz kafeden “el (ya da göz) yordamıyla” yazıyorum.


BeğenDaha fazla ifade göster
Yorum Yap
Yorumlar
Coşkun Büktel Taner Ay geçen gün Kadıköy yakasında elektrikler kesik olduğu için isınamadığından ve DVD seyrwdwmwdiğinden yakındığında "yani senden şanslı mıyım?" diye bir yorum eklemiştim. "Şanslıyım" demek içimden gelmediği için, "şanslı mıyım?" demiştim. Kendimle şans kavramını bir türlü bağdaştıramayışım boşuna değilmiş.
Coşkun Büktel ANNEM FATMA BÜKTEL'DEN (BELKİ NENEM’DEN DE) )ÇOK DUYDUĞUM BİR DEYİŞ:

"Kış geldi kılıç gibi, bizi buldu piliç gibi."

Büktel sülalesi bu deyişi biliyorsa, mutlaka nenemden duymuşlardır. İzmir'de bu deyişi hep neşeyle tekrarladık. Ama şimdi anlıyorum ki, bu, nenemin ya da annemin Rumeli’den getirdiği bir deyiş olmalı, Balkan soğuklarıyla ilgili.
Nalan Örgüt Romantik yazar olma yolunda iyi gelişmeler... Herkes şu an daha çok beğeniyor. En azından saldırı yok hakaret yok. En iyisi yaşam tarzı yüzünden sana çemkiren yok. Vay canına adam her şeye rağmen yazıyor diyenleri duyar gibiyim. İlerde okunması değerli ve aynı zamanda buruk bir roman olacak...
Coşkun Büktel Ne büyük laflar bunlar! Beni çözmüşsün, yetmemiş, hiç tanımadığın okurları da çözmüşsün.
Nalan Örgüt Dalga geçmen de güzel, insanî duygular bunlar. Yaşasın Sapanca... İşte istediğimiz Coşkun'a kavuştuk...😊
Coşkun Büktel "Aradığımız" diyerek, "kavuştuk" diyerek, başkaları adına konuşma Nâlân!
Coşkun Büktel Beni yeni keşfeden, bana yeni kavuşan sadece sensin. Bu sayfatayı okuyanlar beni yıllar çnce keşfetti. Ben değişmedim.
Coşkun Büktel Hâlâ okurların keşfettiği kişiyim. Senin kimi keşfettiğin, kime kavuştuğun hakkında ise kesin bir fikrim yok.
Nalan Örgüt Aradığımız demedim. Buradasın biliyoruz. İstediğimiz dedim. Keşfetmek başka bir şey. Ulen yılların filoloji mezununa da ders veriyoruz ya surda.😂😂😂😂😂😂Dur ben mutfaktayım.😊